Atakujący mistrzowie!

Mistrzowie.org zablokowani na Mozilli Firefox
Mistrzowie.org zablokowani na Mozilli Firefox

Niedziela – dzień wolny, więc używając sobie tego wolnego dnia postanowiłem nieco nadrobić zaległości jakie w ostatnim czasie pojawiły się w moim internetowym życiu, spowodowane przez nadmiar obowiązków i brak czasu.

Przeglądając to sobie kolejne strony doszedłem w końcu do witryny mistrzowie.org, dosyć popularnej strony, która stała się popularna głównie z powodu powiązania z demotywatorami, ale mniejsza z tym. Przeglądając stronę główną zatrzymałem się na podstrnie 13 by sobie zrobić przerwę. Wieczorem, w kilka godzin później postanowiłem kontynuować odrabianie zaległości, jednak jakie było moje zaskoczenie, gdy zamiast śmiesznych obrazków znalazłem komunikat wyświetlany przez Mozillę Firefox, informujący, iż witryna mistrzowie.org została zgłoszona jako strona dokonująca ataków. Głębiej patrząc na powód zablokowania, znajdujemy informację, mówiącą, iż Robot Google 22 maja 2011 testując stronę napotkał skrypt, który powodował pobranie i zainstalowanie złośliwego oprogramowania bez zgody użytkownika.

Ciekaw jestem czy będzie jakiś odzew ze strony administratorów serwisu. Co jak co ale Mozilla Firefox jest najpopularniejszą przeglądarką i wyświetlające się ciągle ostrzeżenie o dokonaniu ataków z pewnością przełoży się na liczbę wyświetleń strony a co za tym idzie – mniejsze dochody z reklam.