A4 Tech X7-200MP – Podkładka pod mysz

A4 Tech X7-200MP
A4 Tech X7-200MP

Nigdy nie miałem „prawdziwej” podkładki pod mysz. Zawsze tę rolę pełniła politura biurka, darmówka rozdawana do jakiegoś produktu, czy najprostsza za 2 złote, która miała tylko fajny obrazek z wierzchu, nic więcej. Sytuacja ta zmieniła się po awarii mojego ostatniego gryzonia, gdzie postanowiłem postawić na sprawdzony już wcześniej przeze mnie produkt firmy A4 Tech. Padło na A4Tech Laser Oscar XGame X747 Blue Fire (recenzję tej myszki dodam na dniach). Za jedyne 7,80 zł była możliwość dokupienia podkładki A4 Tech X7-200MP. Niecałe 8 zł to nie pieniądz za taką rzecz, więc machnąłem ręką i dokupiłem, chociaż i tak wiedziałem, że pewnie „pojeżdżę” na niej dwa dni i wyląduje w szafce na stare, nieużywane graty. Jak bardzo się myliłem…

Dane techniczne

  • Wymiary: 250 x 210 mm
  • Kolor: czarny
  • Kauczukowy spód
  • Materiał: miękka tkanina

Pierwszą rzeczą, która mnie uderzyła, była elastyczność materiału. Stare podkładki, jakie miałem były twarde, nieelastyczne, gdzie po jakimś czasie ich rogi wyginały się ku górze, co nie dość, że nieciekawie wyglądało, to jeszcze przeszkadzało, bo to dłonią się zahaczyło, to kablem.

A4TECH X7-200MP
A4TECH X7-200MP – opakowanie

W tym produkcie ten problem nie występuje, bo podkładka wygina się jak pizza na megacienkim cieście. Z początku myślałem, że to wada, jednak jest to wielka zaleta, gdyż niweluje problemy opisane powyżej, a dodatkowo bardzo dobrze dopasowuje się do nierówności biurka. Można to zauważyć na wytartych blatach przy pracy bez podkładki. Na takiej powierzchni, wychodzą czasem dziwne, niekontrolowane ruchy.

Spód podkładki wykonany jest z kauczuku, który zapewnia bardzo dobry kontakt z podłożem, przez co podkładka się nie ślizga po powierzchni. Oczywiście tak jak i jej wierzch, obie powierzchnie są odporne na zalanie. Wystarczy przetrzeć suchą szmatką i jakby nigdy nic się nie stało. Górna część podkładki wykonana jest z miękkiej tkaniny. Ciężko mi tu ustalić, czym dokładnie ona jest, jednak z pewnością mogę stwierdzić, że jest bardzo przyjemna w dotyku, nie klei się do dłoni, ani do myszki, a to chyba jest najważniejsze. Cała podkładka jest koloru czarnego, na której widnieją dwa białe napisy umiejscowione na jej rogach. Osobiście jednolity kolor jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Jakieś motywy z Diablo III, czy kolorowe pieski znacznie lepiej nadają się na tapetę pulpitu, niż na coś, co i tak przykryte jest przez dłoń.

Powiększony fragment wierzchniej strony podkładki
Powiększony fragment wierzchniej strony podkładki

Nóżki myszki bardzo płynnie się po niej przesuwają, nie ma uczucia odklejania się gryzonia po chwili bezczynności. Z pewnością wpływa to na dokładność poruszania się kursora, kierowanego naszą dłonią a także zmniejsza zmęczenie ręki, która odczuwa mniejszy opór, spowodowany mniejszym tarciem.

Widziałem, że niektóre podkładki posiadają pewną podpórkę pod nadgarstek. Ta tego nie posiada i według mnie dobrze. Podkładki z taką górką są droższe a według mnie bardziej przeszkadzają, niż pomagają. Kiedyś miałem okazję, bo na pewno nie przyjemność użytkować przez jakiś czas taką podkładkę. Gniotła, denerwowała i wcale nie pomagała, sądzę więc, że warto sobie taki bajer odpuścić, wyjdzie taniej i pewnie lepiej, choć zaznaczam, że jest to tylko moja opinia.

To będzie na tyle, bo ile można się rozwodzić nad podkładką pod mysz. A4 Tech X7-200MP używam dopiero od tygodnia, więc ciężko mi określić wytrzymałość tej podkładki, jednak sądzę, jak na osiem złotych, produkt jest bardzo dobrze wykonany i wystarczy każdemu graczowi, jak i zwykłemu użytkownikowi na długie miesiące a może nawet lata. Ogólnie jestem z niej bardzo zadowolony i jest to kolejny mój zakup, który potwierdza wysoką jakość produktów A4 Techu.