Złoty interes? Inwestowanie w kruszce, czyli ile kosztuje gram złota próby 333, a ile próby 585?

W 2018 roku można obserwować zmiany w kształtowaniu się cen złota. Na samym początku roku jego cena systematycznie rosła, żeby dojść do poziomu 4% wzrostu. W okolicy połowy roku nastąpił jednak spadek o niemal identyczną wartość, kontynuowany niestety w drugiej połowie roku. Z tego powodu można stwierdzić, że aktualna cena złota w Polsce i na świecie kształtuje się w dość zbliżonych wartościach, bez nagłych, poważnych zmian.

Przyczyny zmian cen złota na rynku – aktualna cena złota w Polsce

Jak twierdzą eksperci na zachwiania wartości złota w pierwszej połowie roku wpłynęło kilka czynników takich, jak między innymi: umocnienie się dolara amerykańskiego oraz zmniejszenie zainteresowania zakupem fizycznego złota.
Eksperci z World Gold Council, że zachowania rynku i ogólna sytuacja ekonomiczna na świecie w dłuższej perspektywie wpłyną jednak pozytywnie na kurs złota. Dodają również, że wcześniejsze zahamowanie na rynku to korzystna okoliczność dla inwestorów, chcących w złoto zainwestować. Aktualne przedziały cenowe mogą być kuszące zarówno w przypadku zakupu samego złota, jak i biżuterii. Zwłaszcza, że rozpoczął się już okres jesienny, który sprzyja zakupom zarówno przez konsumentów, jak i inwestorów, szukających zrównoważenia dla swoich portfeli po okresie letniego uspokojenia działań.