Podstawą skutecznego działania na rynku Forex dla każdego gracza jest bezapelacyjnie wybór odpowiedniego brokera, który będzie w stanie wspomóc nas w wypracowaniu zysków. Można dołączyć do znanych i renomowanych marek takich, jak choćby XTB Brokers Polska. Bądź zgłębić temat, szukając najlepszego rozwiązania, dopasowanego ściśle do indywidualnych potrzeb. Może warto na samym początku zadać sobie pytanie: „Jaki model działania brokera jest dla nas korzystny?”

broker ECN Polska

Niezmiernie ciekawym modelem jest ECN . Jest to skrót od Electronic Comunication Network . Oznacza rynek, na którym indywidualni traderzy i instytucje mogą wystawiać oferty kupna lub sprzedaży. Broker ECN umożliwia jedynie dostęp do rynku, pobierając prowizję za transakcję.

XTB brokers Polska

Jakie są korzyści ze współpracy z brokerem działającym w tym modelu? Zapewnia on wyłącznie dostęp do rynku, nie stając się w żadnym przypadku stroną transakcji, dzięki czemu nie ma szans na zaistnienie konfliktu interesów. Ponadto, jako że otrzymuje on prowizję od handlu, zależy mu na dobrych wynikach tradera i jego utrzymaniu się na rynku.

Jeśli zdecydujemy, że najlepszym dla nas wyjściem będzie Broker ECN polska grupa specjalistów działających w tym modelu jest naprawdę spora. Pozostaje tylko wybrać tego, który będzie w pełni odpowiadał naszym oczekiwaniom, prawdziwie realizując model ECN i przynosząc nam spore zyski.