Kancelaria radcowska jest to instytucja, która służy ludziom zapewniając im pomoc prawną. Dostarcza kompleksową obsługę w zakresie prawa cywilnego, gospodarczego, administracyjnego oraz podatkowego. Kancelaria Prawna specjalizuje się w zagadnieniach z następujących obszarów: prawo cywilne, prawo pracy, prawo gospodarcze, prawo nieruchomości a także prawo rodzinne oraz spadkowe.
W dzisiejszych czasach kancelarii radcowskich jest bardzo dużo. Wiąże się to z zapotrzebowaniem na ich usługi oraz tym, że branża jest bardzo lukratywnym biznesem. Prawo to jeden z najczęściej wybieranych kierunków na studiach. Radcy prawni służą radą w wielu sprawach mniej lub bardziej skomplikowanych. Kancelarie oferują również reprezentowanie klientów w sądzie.
Zazwyczaj na ich stronach możemy się dowiedzieć, że specjalizują się w jakiejś dziedzinie prawa. Wyszukać poradę prawną nie jest trudno. Wystarczy wpisać w swojej wyszukiwarce słowa klucze i wyskakuje nam mnóstwo ogłoszeń poszczególnych kancelarii i numery telefonów do tychże instytucji. Niektóre kancelarie oferują również porady prawne przez Internet. Gdy nie mamy pewności w jakiejś kwestii dobrze jest się spytać prawnika w naszej sprawie gdyż nieznajomość prawa nie zwalnia nas od odpowiedzialności karnej a fachowa rada może okazać się naprawdę pomocna i zaprocentować w przyszłości