Prawo pracy jest gałęzią prawa, które reguluje sprawy zleceniodawców oraz zleceniobiorców. Zawarte są w nim prawa i obowiązki zarazem jednych, jaki drugich. Każdy powinien wiedzieć gdzie szukać jego zasad, gdyż istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, spotkania się w życiu codziennym z sytuacją, wymagającą jego regulacji.
Zasady prawa pracy, opisane są szczegółowo w Kodeksie Pracy, jednak istnieją sytuacje które wymagają głębszej oraz bardziej dokładnej analizy, a nawet pomocy prawnika, który pomoże np. zapobiec niesprawiedliwemu traktowaniu nas przez swojego pracodawcę.
Pomocy dotyczącej takiej sytuacji, najlepiej udzieli nam z pewnością radca prawny, specjalizujący się w prawie pracy. Będzie on z pewnością potrafił profesjonalnie doradzić, np. jak postąpić, gdy pracodawca wręczy swojej pracownicy wypowiedzenie, spowodowane jej ciąża, czy też będzie potrafił godnie reprezentować swojego klienta w czasie postępowania sadowego w kwestii np. dyskryminacji, mobbingu, molestowania, czy też uregulowania zaległych świadczeń. Przykładami znanych kancelarii w Warszawie mogą być, np.: kancelaria prawna Małgorzaty Regulskiej-Cieślak, czy też kancelaria adwokacka Pawła Sulowskiego.
W wyborze odpowiedniedniej kancelarii prawnej oraz osoby, która sukcesywnie zajmie się nasza sprawą, korzystna będzie z pewnością rekomendacja osób znajomych oraz ich subiektywna ocena na temat wyświadczonych usług przez danego prawnika.