Życie to zmienność. Nie tylko pór dnia, pór roku, ale także… zmian w życiu. Jedne są małe, inne duże, jedne dotyczą tylko nas, w inne zaangażowane są społeczności albo przynajmniej związki, rodziny.

 

Czasem jedne przenikają drugie. Jedną z takich zmian, dotyczących zarówno jednej osoby, jak i kilku jej najbliższych jest zmiana w kontekście słowa praca. Warszawa potrafi swoim tempem zmęczyć największego entuzjastę swojego zawodu. Choć wielu wtedy anegdotycznie rzuca pracę i wyjeżdża w Bieszczady, czasem wystarczy po prostu zmienić… pracodawcę. A to wcale nie jest takie trudne! Jak to zrobić? Przede wszystkim zastanowić się czy to jest dla mnie nadal najważniejsze zajęcie w celach zarobkowych czy tylko odwalanie szychty – czy to jest dla mnie wciąż praca?

 

Warszawa niektórym zamienia szyki w tym kontekście. Jeśli odpowiedź jest twierdząca – nadal to kocham i chce to robić, należy wypisać listę swoich priorytetów i pod tym kątem szukać nowego pracodawcy. A taki na pewno się znajdzie. Warszawa to różnorodność, właśnie dlatego tak dobrze funkcjonuje i dotyczy to także dziedziny, jaką jest praca, Warszawa w tej dziedzinie osiągnęła naprawdę wysoki poziom.