Program pity przeznaczony jest dla każdego, bez znaczenia czy dana osoba miała już doświadczenie z rozliczaniem podatku dochodowego czy też nie. Znacznie umożliwia on samodzielne rozliczenie, bez konieczności poszukiwania pomocy w specjalistycznym biurze rachunkowym. Pierwszym krokiem powinno być znalezienie odpowiedniego dla nas programu – najlepsze będą te opisujące całą procedurę krok po kroku, dzięki czemu niczego nie pominiemy i nie pogubimy się w gąszczu zawiłych obliczeń. Ważne jest by co roku sprawdzać jakie ulgi aktualnie nam przysługują bowiem przepisy bardzo często ulegają zmianom. Przed rozpoczęciem uzupełniania wszystkich danych w programie dobrze jest zebrać wszystkie potrzebne dokumenty – to znacznie ułatwi nam pracę.
Program pit powoli zastępuje tradycyjną formę papierową, ze względu na to że rozliczenie podatku dochodowego jest dużo prostsze oraz wygodniejsze.
A co najważniejsze nie trzeba być absolwentem rachunkowości ani księgowości by móc samodzielnie i poprawnie rozliczyć się z podatku dochodowego. Klucz tkwi w tym by znaleźć program, który będzie dla nas czytelny w obsłudze.