Szybkimi krokami zbliża się koniec terminu, do którego można wysyłać swoje rozliczenia podatkowe. W roku 2021 każdy podatnik powinien rozliczyć się do ostatniego dnia kwietnia. Aby uniknąć kolejek w urzędach, warto zastanowić się nad złożeniem swojego oświadczenia w postaci elektronicznej. Dzięki temu nie narazimy się na zakażenie koronawirusem i niepotrzebną kwarantannę, ponieważ unikniemy tlumu ludzi, a przy okazji zadbamy lepiej o nasze środowisko, ponieważ zużyjemy mniej niepotrzebnego papieru niezbędnego do rozliczenia się w wersji elektronicznej.

Najczęściej zadawane pytania o aplikację do rozliczania się z PITów

Najczęściej zadawanymi pytaniami są te powiązane z bezpieczeństwem rozliczania się w formie ePIT. Na szczęście, korzystając z rekomendowanej i zatwierdzonej przez rząd aplikacji, gwarantujemy sobie bezpieczny przesył danych między nami a naszym urzędem skarbowym. Na dowód tego, że wysłaliśmy nasz PIT online, otrzymujemy potwierdzenie UPO – jest to poświadczenie, że nasze dane zostały zaszyfrowane i bezpiecznie przesłane do odpowiedniego urzędu skarbowego.

Czy rozliczanie się online z podatków niesie ze sobą korzyści?

Rozliczanie się z eDeklaracji online ma bardzo dużo plusów i przynosi korzyści zarówno Tobie, urzędowi skarbowemu, jak i środowisku. Korzystne rozliczanie się za pomocą aplikacji pozwala zrobić Ci to w każdym miejscu o dowolnej porze, chociaż nie polecamy rozliczać się na przysłowiową ostatnią chwilę choćby dlatego, że im szybciej to zrobisz, tym szybciej otrzymasz zwrot nadpłaconych podatków.

Dodatkową korzyścią z możliwości rozliczania się online jest to, że w aplikacjach znajdują się świetnie przetłumaczone z prawniczego na polskie wskazówki dotyczące ulg oraz innych możliwości obniżenia Twojego podatku. Dzięki prostemu tłumaczeniu możesz je zaaplikować do swojego zeznania podatkowego.

pit 37 online

Co mogę rozliczyć przez aplikację?

Ponadto, aplikacja pozwala na rozliczenie się z ponad 40 formularzy różnego rodzaju – w tym też oczywiście PIT 37. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie – zamiast szukać, który formularz jest dla Twoich dochodów odpowiedni, możesz skorzystać z pomocy zakodowanej w aplikacji i wykorzystać to do wypełnienia swojego obywatelskiego obowiązku.

Kto najchętniej decyduje się na rozliczanie z podatków za pomocą aplikacji?

Generalnie, aplikacje są nawet bezpieczniejsze niż forma papierowa w przypadku rozliczania się z urzędem skarbowym. Nie potrzebujesz przetrzymywać kopii papierowych w swoim domu, nikt też nie zgubi Twojego zeznania podatkowego. Możesz skorzystać z dodatkowych pomocy zupełnie za darmo. Najważniejsze, abyś do rozliczania się ze skarbówką wybrał rekomendowane rozwiązanie i polecaną, sprawdzoną aplikację. Z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na skorzystanie z tego rozwiązania. Przeważają wśród nich ludzie młodzi, ale także ci starsi coraz chętniej decydują się na rozliczenie w internecie – proces jest tak łatwy, że w zasadzie nie jest potrzebna pomoc młodszych. Jednakże, w pewnych przypadkach na pewno lepiej będzie odwiedzić urząd skarbowy – jest to jednak bardzo mały odsetek wszystkich zeznań rozpatrywanych w ramach danego urzędu. Głównie może dotyczyć wielu źródeł przychodów, w tym całej możliwej kombinacji zniżek i ulg. Na szczęście, dla prostych sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest po prostu skorzystanie z zaufanej aplikacji.