Prezydent podpisał ustawę kagańcową, mająca na celu wpłynięcie na sędziów. Ustawa ta będzie na tyle bezpośrednio ingerowała w prawo, że wyroki sadu będą podważane. Dla społeczeństwa wyroki sądowe są niezwykle ważne. A i społeczeństwo nie chce by ktoś im mieszał się do prywatnych spraw.

Ponadto nowo wprowadzona Izba dyscyplinarna zupełnie jest sprzeczna z prawem unijnym. Prawo unijne jest od lat respektowane przez Polskę. Stosuje się ona do Traktatów Unijnych. Wprowadza w życie polaków prawo zewnętrzne, mające na celu poprawę życia społeczeństwa. Traktowanie godne i nie naruszanie praw człowieka nie zgodne z jego życzeniem.

 

Jak również zmiany w sadownictwie to kolejne poniesione koszty, inwestycja nie mająca nic wspólnego z prawem, z życiem ludzi. A zmiany w sądownictwie poniosą podatnicy na swoich barkach. Zapłacą za nie z własnej kieszeni.
Na zakończenie wypada stwierdzić, że zmiany w sądownictwie to kolejne koszty, na jakie zostaną narażeni podatnicy państwa polskiego. Czy tego chcą czy nie.